Horvātijas basketbola komanda spēles laikā ir 1. EuroBaskets Zagrebas arēnā pārvarēja Slovēniju ar 80-73 (17-23, 27-15, 21-16, 15-19).

Horvātija ieguva Krunoslav Simon ar 20 un Luka Žorić ar 17 punktiem, savukārt Zoran Dragić uzstāja 14 uz Slovēniju.

Mūsu spēlētāji neizbēgami iekļuva spēlē, pirmajos trīs uzbrukumos zaudēja bumbu, jo Ante Tomić tikai divas minūtes izdarīja divas personiskas kļūdas, un Slovēnija pārņēma rezultātu ar 6-0.

Slovēnija bija vadībā līdz otrā ceturkšņa vidum, kad Damjan Rudež atgriezās Horvātijā 27-26 vadībā. Ar 11-2 sēriju, kurā Žorić kontrolēja aizstāvību, un Bojan Bogdanović sita pretiniekus, Horvātija ieguva 31-27 priekšrocības un vairs neatstāja vadību.

Diemžēl 5: 53 minūtes pirms trešā ceturkšņa beigām, mūsu labākais uzbrucējs Bogdanovičs smagi skāra parketā pēc Joksimoviča pārkāpuma, un viņš vairs neatgriezās parketa grīdā un aizdomās par to, ka viņam ir smadzeņu šoks, kas varētu būt galvenais konkurences traucējums.

Tomēr bez Bogdanoviča Horvātija devās uz 13 starpību (63-50) un tuvojās uzvarai. Slovēnija bija samazinājusi Zupana vērtējumu sešām minūtēm pirms spēles beigām 67-62, bet nevarēja tuvoties tai.

Horvātija spēlēs 21 Derby svētdiena (2 pulkstenis). iznīcināšana pret Grieķiju, kas ar 85-65 uzvarēja Maķedoniju.