Eiropas basketbola čempioni, šī gada EuroBasket saimnieki, kā arī lielākie franču nosaukuma favorīti kausa konkursā A Montpellierā, sākās ar smago 97-87 (45-37, 81-81) pret Somijas finālspēlēm.

Franču kontrolē rezultātu visā duelī, bet Finci izdevās vairākas reizes nokārtoties (76-76, 78-78, 81-81). Francijai bija 16 sekundes pēdējam uzbrukumam, bet Tony Parker neizdevās to izdarīt, tāpēc tas aizņēma vēl piecas minūtes. Tomēr zemāk redzamie franču franki neizdevās pārsteigt. Parker iepazīstināja Somiju ar 23 Francijai un Jamar Wilson 21.

B grupā Berlīnē, kur Turcija ar 89-87 (51-42) uzvarēja Itāliju, bija ļoti neskaidra. Rezultātā 88-86 rezultāts septiņas sekundes pirms Itālijas labākā vārtsarga beigām Danilo Gallinari bija divi brīvi metieni, viņš pirmo reizi skāra, bet neatbildēja. Pēc pārlēkšanas aizsardzības Semih Erden hit vienu no diviem throws par Turciju, lai Marco Belinelli garām triks, lai uzvarētu Itālijā.

D grupas Lietuvas lielie favorīti ar lielu veiksmi ieguva pirmo vietu Rīgā, pabeidzot Ukrainu ar 69-68 (33-26). Jonas Mačiulis ieguva pēdējos punktus ar abiem brīvajiem metieniem 1: 52 minūtes pirms beigām. Abas komandas neatbildēja uz vairākiem streikiem, un pēdējā iespēja Ukrainai bija Maksim Kornijenko pēdējās sekundes laikā.

Paulius Jankunas ar 22 nazi un Jonas Valančiūnu no 19 šaušanas un 11 lēcieniem vadīja Lietuvu, bet Kirilo Fesenko ar 19 hits un 11 lēcieniem bija visefektīvākais Ukrainā, bet piecu personisko kļūdu dēļ viņam bija jāiet no 4: 49: XNUMX minūtes pirms XNUMX.