UEFA 2016 kvalifikācijas grupā Oslo Norvēģijas futbola spēlētāji pārspēja Horvātiju ar 2-0 (0-0), un šis pirmais sakāve Horvātijas kvalifikācijā apdraudēja viņu tiešās izvietošanas iespējas finālā, jo tagad Norvēģijā ir vairāk par diviem punktiem. ".

Norvēģija tagad ir pirmā grupa ar 16 punktiem, Itālija ir 15 un mazāka spēle mājās ar Bulgāriju, un Horvātija ir trešā vieta, kur 14 norāda divus apļus pirms beigām. Divkāršais uzbrucējs Norvēģijai bija Jo Inge Berget (51, 69).

Horvātija ieguva pirmo vietu kvalifikācijā Oslo, kas varētu būt letāla pirmajām divām vietām grupā. Norvēģi tika "atgūti" par sakāvi (1-5) Maksimī, un Nike Kovač vīrieši ir spēlējuši vājāko spēli šajā kvalifikācijas ciklā.

Horvātijas futbolisti spēlēja ļoti slikti, spēlēja lēni, un viss, ko viņi izdarīja Ullevaal stadionā, bija pēdējo divu minūšu laikā no pirmā un sešām otrās puses minūtēm. Atlikušajās 82 minūtēs Norvēģija bija labāka komanda, kas vēlējās uzvarēt, un pēc tam, kad viņu vadīja 2-0 mājas komanda, viņi bija vēl vairāk uzbrukuši Horvātijas vārtiem, bet "fireballs" bija pilnīgi pārsteigti. Un izmaiņas notika pārāk vēlu, un tās bija nepareizi. Ar tikai punktu no Azerbaidžānas (0-0) un uzvaru no Norvēģijas (0-2) Horvātija zaudēja pirmo vietu trešajā vietā grupā un kļuva ļoti nobijies par izvietošanu Francijā.

Pirmā puse bija tīra piedošana, jo pirmās 45 minūtes nonāca abu komandu "liekulīgajā" un slimajā spēlē, un norvēģi joprojām uzbruka. Pirmā iespēja notika tikai 29. minūte, kad pēc brīva sitiena no ārpuses aizstāvis Forren atstāja vienu stūri, bet viņa streiks tuvu bloķētajam Subašičam. 43. Protokols Kovačevi izredzes pirmajā pusē bija vienīgās iespējas - Rakitić brīvsitiens, Ćorluka devās uz Mandžukić, kura mēģinājumu sagrāba arī Norvēģijas Nyland vārtsargs.

48. Spēles minūtēs, taču viņa sitiens no kreisā flanga raidīja bumbu vārtos, taču tas aizbēga vidū Srne Rakitić. Pēc minūtes Mandzukic mēģināja "šķēres", bet tika sagatavots Norvēģijas vārtsargs. Un, kā parasti, norvēģi ir 51. minūšu sods Horvātijas aizstāvjiem, kad pēc lielas pūļa Berget paņēma bumbu, "viltus" lauza Srni un skāra Subasic durvju stūri. Šādu trāpījumu pārsteidza Horvātijas spēlētāji 66. minūtes pēc lielās kļūdas Modrić es devos uz Subasic, bet Skadar, bet Vrsaljko saglabāja. Glābšana nebija 69. minūti, kad norvēģi veica ātru pretuzbrukumu, un Berget dueta varonis vēlreiz apieti Srna, un ar Ćorluka palīdzību viņš nokļuva tuvāk mūsu 2-0 stūrim. Pēc otrā spēlētāja Kovačevas spēlētāji bija pilnīgi "nogrimuši", kam sekoja vairāki panikas pasākumi mūsu aizstāvības priekšā saimnieku priekšā, kuri uzbruka kā zaudējot. 77. Minūte Mandzukic pēc Olić šaušanas turpinās ar raķešu šovu un 78. Minūšu norvēģu uzbrucējs Soderlunds ar trīs metru galvu skāra Mandzukicu, kas varēja novest pie trešās vietas.

Nākamajā kārtā Horvātija 10. Oktobrī uz Maltu.

NORVĒĢIJA - HORVĀTIJA 2-0
Kasai no Ungārijas tika vērtēts pēc 28.000 skatītājiem Ullevaal stadionā.
Shotgun: 1-0 Berget (51), 2-0 Berget (69)
NORVĒĢIJA: Nyland - Elabdellaoui, Hovland, Forren, Hogli - Skjelbred (Nielsen, 90), Tettey, Johansen (Nordveidt, 90 + 2), Henriksen, Berget - Soderlund (Berisha, 90 + 4)
HRVATSKA: Subašić - Srna, Ćorluka, Vida, Vrsaljko - Modrić, Brozović, Rakitić (Kalinić, 72), Perišić, Pjaca (Olić, 63) - Mandžukić