2 sanāksmē. EuroBasket C grupa Horvātijas basketbola komanda zaudēja 15,000-70 Zagrebas arēnā 72 skatītāja priekšā, ievadot pirmo uzvaru čempionātā.

Horvātija un pat bez Bojan Bogdanoviča lielā spēles daļa bija lieliska pret vienu no balvām, bet diemžēl pašā beigās viņš nokrita uzvaru. Grieķi pārņēma 2-0, un tas bija vienīgais pirmais trīs ceturkšņos. Pirmā ceturkšņa beigās Horvātijai bija septiņi (18-11), otrais ceturksnis plus deviņi (33-24), un trešajā ceturksnī un desmit papildu punkti (40-30). Diemžēl grieķi pēdējos posmos lēnām atpaliek, un galu galā tie pilnībā izmainīja rezultātu. Sešas minūtes pirms spēles beigām grieķiem izdevās samazināt līdz divām atzveltnēm (59-61) un divas minūtes vēlāk uz pirmo braucienu (66-65). Viņu priekšrocība ir 1: 30 minūtes līdz pat pieciem (72-67). Šajos brīžos grieķi veica virkni 13-2, kas izrādījās izšķirošs. Pēdējā uzbrukumā Horvātijai bija iespēja uzvarēt pagarinājumu, bet Simons neizdevās, un Grieķija beidzot svinēja 72-70.

Krunoslavs Simon ar 18 punktiem bija visefektīvākais Horvātijas rindās, Roko Leni Ukič pievienoja 14 punktus un Dario Šarić 11. Grieķi bija veiksmīgākie Vassilis Spanoulis ar 16, Georgios Printezis ar 11 un Kostas Koufos ar 11 punktiem.

Agrākajās mūsu grupas spēlēs Slovēnija ieguva Gruziju 79-68, bet Maķedonija bija labāka par Nīderlandi 78-71. Slovēnijas basketbola spēlētāji ir ātri atguvušies no sakāves Horvātijā ar uzvaru pār Gruzijas 79-68, un pēdējā krājuma laikā viņiem bija 22 priekšrocības. Pirmajā pusē viņus noķēra Klemen Prepelac, kurš skāra visus četrus braucējus un izvilka 4 no sava 19 naža. Otrajā pusē viņa izpildvaru ieņēma Jaka Klobučar, kurš trešajā ceturksnī sasniedza 21 20 punktus. Shengelia ar 15 grozu bija labākais Gruzijas šāvējs, ar nelielu cerību uz otro kārtu.

Maķedonija uzvarēja Nīderlandi pret konkursu par vietām, kas novedīs pie otrās kārtas. Holandieši nav izdarījuši citu pārsteigumu, jo tie kļuva par pirmo uzvaras dienu Gruzijā. Maķedonieši pilnībā kontrolēja spēli, un uzvarētājs 78-71, kas būtu bijis pārliecinošāks, uzmundrināja divus tūkstošus viņu fanu, bet Vlado Ilievskis ieguva 14 punktus, Trajkovski un Kostoski, kas bija 13 un Vojdan Stojanoski 11. Par Makedonijas spēles kvalitāti ir vislabākais 20 palīdzības pierādījums. Holandieti vadīja Nicolas De Jong no 19.

Mūsu grupas augšgalā ir Grieķija ar četriem punktiem, bet Horvātijai, Slovēnijai, Maķedonijai un Nīderlandei ir trīs punkti. Pirmdien ir brīva diena un trešā 8 kārta. Septembris tiekas ar Horvātiju - Maķedoniju, Slovēniju - Nīderlandi un Grieķiju - Gruziju.