Dienvidāfrika Kevins Andersons pārņēma ASV Open pārsteiguma uzvaru astotajā Lielbritānijas Andy Murray 7-6 (5), 6-3, 6-7 (2), 7-6 (0) finālā.

Andesons ceturtdaļfinālos ieradās ar labāko karjeras rezultātu vienā no četrām Grand Slams. Līdz šim finālā tas ir bijis septiņas reizes lielāks.

"Pret Murray es spēlēju vienu no manām labākajām karjeras spēlēm. Es priecājos par spēli, ko spēlēju šādā spēcīgā turnīrā pret šādu pretinieku, ”sacīja 29-gadīgais Dienvidāfrikas. Tā bija arī viņa otrā uzvara pret Murray septiņās savstarpējās izrādēs. Viņš arī pirms četriem gadiem svinēja Monreālā.

Andersonu ceturtdaļfinālos sagaidīs Šveices Stan Wawrinka, kurš bija labāks nekā amerikāņu Donalda Younga 6-4, 1-6, 6-3, 6-4. Anderton un Wawrinka spēlēja septiņas reizes, un Dienvidāfrika ir labāka par vienu uzvaru. Interesanti, ka Wawrinka ieguva pirmās trīs spēles un Anderson pēdējos četrus.

Izvietojums ceturtdaļfinālos un pat 46. ceļojums uz vienu no Grand Slam turnīriem bija arī Šveices Roger Federera cīņā, uzvarot amerikāņu John Xavier 7-6 (0), 7-6 (6), 7-5. Federers ceturtdaļfinālos gaidīja francūzis Ričards Gasquet, kurš bija labāks par čehu Tomasu Berdihu 2-6, 6-3, 6-4, 6-1. Federers un Gasquet spēlēja 16 reizes, un Šveices pārspēja 14 reizes.