ASV Open uzvaru pār Marina Čilić tika pārtraukta piektdienas vakarā piektdien pēc čempiona Novak Đoković aizstāvēšanas no 6-0, 6-1, 6-2 tikai 85 minūtēm.
No paša pirmā brīža labākais Horvātijas tenisa spēlētājs rīkojās lēni, neatkarīgi no tā, vai tā bija lauka kustība, pakalpojumu kustība vai kad bija nepieciešams reaģēt uz Džokoviča sākotnējiem streikiem. Lai gan viņš nenorādīja, ka viņam ir problēmas ar ievainoto labo potīti, tas, šķiet, ir ierobežojis viņa mobilitāti.
Šāda stāvokļa rezultāts bija vairākas neparedzētas kļūdas, neatbildēts pirmais pakalpojums, viss, kā pasūtīts Džokovičam. Serbijas tenisa spēlētājam nebija jādara nekas iespaidīgs, un 24 minūtei tā jau bija tuvāka finālam.
Otrajā komplektā nekas nav mainījies, izņemot to, ka titulu aizstāvis spēja uzvarēt gem, bet viņam bija jāsaglabā divas bumbas. Tikai 53 minūšu attālumā no pirmā kārta duelī, Djokovičam jau bija divi kabatas kabatā un fināls uz palmu.
Kad Džokovičs cēla 2-0 un trešajā komplektā, izrādījās skaidra spēles beigas. Tomēr Čīles iedvesmas ceturtā gada brīdis ir radījis cerību, ka labākais Horvātijas tenisa spēlētājs joprojām var nodrošināt spēcīgāku pretestību. Vienā dārgakmenī viņš ieguva tikai vienu punktu mazāk, nekā visā spēlē, līdz šim brīdim, un ar izcili spēlētajām izmaiņām, viņš pabeidza ar īsu gribu, Čilic atgriezās pārtraukumā un izlīdzināja 2-2.
Hope ilga neilgu laiku, jo nākamajā posmā Djokovičs septiņu reizi lauza Čicika sitienu, un no viņa 18 iznāca vēl trīs uzvaras dārgakmeņi. fināls Grand Slam turnīros tikai 85 minūtēm. Tas bija 14. Džokovičs uzvaru tajā pašā spēlē ar Čilić un pārliecinoši vieglāko.
"Pareizajā laikā es spēlēju labāko turnīrā. Bet arī bija redzams, ka Marinam bija problēmas ar kaitējumu, ko viņš jau bija atlaidis vairākām spēlēm. Viņš nevarēja pietiekami labi pārvietoties, viņš daudz kļūdījās. Man izdevās to izmantot, ”pēc pusfināla spēles žurnālistiem teica Eurosport Novak Djokovic.
Marin Čilić pabeidza spēli ar 37 nepabeigtām kļūdām, 24 vairāk nekā Džokovičs, un tikai ar 11 tiešajiem punktiem, pieci mazāk nekā Serbijas tenisa spēlētāji. Mikroshēma skāra tikai 45% no pirmā pakalpojuma un tikai realizēja 8 no 36 punktiem savā otrajā pakalpojumā. Ar šādu statistiku viņš nevarēja gaidīt labāku rezultātu.
Tātad, trešajā Grand Slam pusfinālā viņš cieta vēl vienu sakāvi. Viņš tikai devās Roger Federer ceļā uz titulu pagājušā gada US Open, un zaudēja Andy Murray pie Australian Open 2010. un Novak Džokovičs Ņujorkā.
Djokovičs spēlēs pret Šveici savā piektajā finālā Flushing Meadows svētdien. Ja tas ir Roger Federers, mēs redzēsim Wimbledon fināla atkārtošanos, ja viņš spēlēs pret Steven Wawrinke, tad viņam būs iespēja saņemt viņu atpakaļ uz sakāvi Roland Garros finālā. Djokovičs meklēs savu otro titulu US Open un kopā desmit uzvarētāju trofejas Grand Slam turnīros.