Francijas basketbola spēlētāji ir iekarojuši Latviju ar 84-70 (21-25, 19-13, 16-7, 28-25), un viņi iegāja EuroBasket pusfinālā, kur viņi gaida cīņu pret Lille Spānijā 73-71 pirmie ceturtdaļfināli pārvarēja Grieķiju.

Francijas ceļš uz pusfināliem bija tikai viegla pastaiga. Latvieši devās Pierre Mauroy laukā bez bailēm un pārmērīgas cieņas pret pašreizējiem Eiropas čempioniem. Šāda pieeja izraisīja komandas vadību pirmajā pusē.

Led garastāvokļa 32 gadu veterāns Kristaps Janičenoks, kas pirmajās 20 minūtēs iemeta 12 punktus un bija bez kļūmēm (5 / 5), Latvija ir pēdējā minūtē pirmajā ceturksnī bija + 8 (25-17). Francija zaudēja plaisu līdz pirmā pusgada beigām. Līdz tam laikam Tony Parker mājas komandas spēlētājs ievietoja tikai divus punktus - gan no brīvajiem metieniem, gan no 0 / 4.

Bet tas bija tikai laika jautājums, kad Parkers spēlēja. Komandas biedri un fani sveica viņu pēdējo trīs minūšu laikā pirmajā pusē, kad deviņu punktu skrējējs Franciju atgrieza no trim punktiem četru (40-36) labā.

Nobeigumā izšķirošais bija trešais ceturksnis, kurā latviešiem izdevās ievietot tikai septiņus punktus, tikai divas collas no spēles. Franču komanda ieguva šo spēles daļu ar 16-7, ar cietu un paklausīgu aizsardzību, izaicinot konkurentus pret daudziem sakāvi. Pirmajā ceturksnī latvieši skāra divas no trim likmēm un pēc tam ierakstīja virkni zudumu (0 / 13), kas bija tikai 36. minūtes Janičenoks pārtrauca. Bet tas bija par vēlu, jo Francija jau bija ieguvusi 17 (68-51) priekšrocības.

Tā kā nebija nekādas nenoteiktības, francūzis Vincents Collets pēdējo trīs minūšu laikā būtu varējis atpūsties visiem galvenajiem dalībniekiem. Tony Parker ar 18 punktiem un 6 palīdzēja mājas komandas vārds, un viņa komandas biedrs no San Antonio Spurs Boris Diaw ieguva 14 punktus. Rudy Goberta jauniešu komandai bija seši atlēgi ar 13 punktiem, savukārt viens no pilnīgākajiem spēles efektiem bija Nando De Colo ar 11 punktiem, 7 rebounds un 5. 16 6 / 7 14 galveni vada Janičenoks. Jānim Strelniekam bija 7 punkti un 12, un Dairis Bertrans ievadīja XNUMX.

Latvija spēlēs 5 spēlē. uz 8. vietas pret Grieķiju. Šā duelis uzvarēs citās olimpiskajās sacensībās, savukārt uzvarētajam būs jāspēlē septītajā vietā, kas ir pēdējā, kas novedīs pie viena no trim kvalificētiem turnīriem OI Rio de Janeirā.

Atlikušās divas ceturtdaļfinālās spēles tiek plānotas trešdien, kur satiekas Serbija - Čehija (18.30 stundas) un Lietuva - Itālija (21 pulkstenis).