Čehijas basketbola spēlētāji ir tiesīgi piedalīties Olimpisko spēļu sacensībās, kas būs no 5. uz 21. nākamajā gadā augustā Riodežaneiro, septembrī, Lillē EuroBasket septītajā vietā uzvarēja latviešu 97-70 (28-23, 29-13, 23-9, 17-25).

Jan Vesely ar 24 un Tomas Satoransky ar 16 punktiem bija labākie Čehijas Republikā, bet Jānis Timma no 11 bija līderis Latvijā.

Čehi pievienojās Grieķijai un Itālijai, kuri izcīnīja OI un Franciju, kas ceturtdien ceturtdien zaudēja pusfinālus no Spānijas.

Ar uzvaru EuroBasket finālā Spānija ir nodrošinājusi izskatu OI, un to uzvarēs otrā pusfināla uzvarētājs, kur Serbija un Lietuva pievienosies 21 pulkstenim, bet uzvarētais Serbijas un Lietuvas duets pievienosies Grieķijai, Itālijai un Čehijas Republikai kvalifikācijā tiks atskaņots nākamajā gadā.

Izvietošana uz OI jau ir cīnījusies ar Brazīliju kā uzņēmēju, ASV kā pasaules čempionu, Austrāliju kā Okeānijas, Nigērijas kā Āfrikas čempiona čempionu, kā arī Venecuēlu un Argentīnu kā Amerikas čempionu. OI būs arī Āzijas čempions sacensībās piecas dienas Ķīnā, bet pārējās trīs vietas kvalificētajos turnīros cīnīsies ar 18 komandu nākamajā gadā - trīs saimniekus kvalificējošos turnīros, Okeānija Jaunzēlande, Angola, Tunisija un Senegāla kā otrais, trešais un ceturtais no Āfrikas, Kanādas, Meksikas un Puertoriko kā trešais, ceturtais un piektais no Amerikas čempionāta, komandas, kas ieņem amatus no trešās līdz septītās vietas EuroBasket, un otrais, trešais un ceturtais no Āzijas čempionātiem.