Basketbols Lives ir iekļuvis galīgajā EuroBasket Lillē pēc tam, kad pusfinālā viņi ir uzvarējuši Serbijas 67-64 (22-17, 13-17, 13-9, 19-21, 19-XNUMX) un spēlēs XNUMX svētdienā. pret Spāniju.

Jonas Valančiūnas bija efektīvākais spēlētājs 15 basketbolā Lietuvā, Mindaugs Kuzminskas (9 rebounds) un Renaldas Seibutis pievienoja 13, bet Serbiju vadīja Miloš Teodosić ar 16 hits, bet tikai trīs palīdzēja.

Lietuvas un serbu duels lillei LBB EuroBasket ieguva vēl vienu lielu drāmu, un galu galā lietuvieši bija veiksmīgāki un mierīgāki.

Galu galā, ar nelielu Lietuvas priekšrocību, Seibutis bija nokļuvis 24-65 otrās 61 sekundes pirms beigām, bet Serbija atgriezās pie brīnumainās trīs roku puses. Seibutis skāra 12-66 par vienu no diviem brīvajiem metieniem, un pēc aizkustināšanas aizsardzības Bogdanovičs pārņēma Serbijas jaunāko uzbrukumu, bet viņa ieraksts Lietuvas grozā nebeidzās ar sakāvi, un pēc tam, kad Kalnietis pirmais skāra, nokavēja otro brīvo metienu, pēdējo Serbijas cerības saukli, lai panāktu, ka mači tiks papildināts ar Mačiulis, kurš pārtrauca Teodosic papildinājumu.

Pirmā ceturkšņa vidū 10-0 sērija Lietuvā tika nodrošināta ar 14-7, tāpēc tā pārņēma rezultātus, kas bija lielākajā daļā sanāksmes. Četras minūtes pirms puslaika bija pat 11 atšķirība Lietuvai (34-23), bet Serbija atjaunoja sakāvi atpūsties, Lietuva zaudēja četras bumbas, kuras serbi izmantoja, lai 11-1 sēriju nogādātu 35-34.

Turpinājumā Lietuva sāka 5-0 sēriju, bet piecas minūtes nesasniedza grozu, tāpēc Serbijas 9-0 izvilka 43-40. Bet tad līnija atkal bija Lietuvas sērijā, kas trešā ceturkšņa pēdējās četrās minūtēs un pirmajā minūtē un ceturtajā ceturksnī ceturtā ceturkšņa laikā sasniedza 12-0 un sasniedza lielo 52-43. Protams, tas nebija gals, bet Serbijai atkal izdevās atgriezties, bet galu galā bija vieglāk būt Lietuvai.

Lietuva to darīja jau otro reizi EuroBasket finālā, pirms diviem gadiem Slovēnijā zaudēja Francijai, un svētdien tā būs Spānijā zelta cīnītājam. Pēdējais no trim Eiropas nosaukumiem bija Lietuvas 2003. kamēr spāņi mēģinās atgriezties tronā pēc uzvarētā 2009 nosaukuma. un 2011.

Ievadot EuroBasket finālspēles, Spānija un Lietuva arī nākamajā gadā piedalījās Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro.

Uzņemošā Francija un Serbija svētdienās 14 stundas spēlēs bronzas medaļu. Abām komandām nākamā gada laikā būs jāiet cauri Grieķijai, Itālijai un Čehijai.